Ulusal Tohum Takas Merkezi
Yerli tohumların takas edilmesi, amacıyla kurulan ilk topluluktur.

X
E-Posta

Şifre


Şifremi unuttum.
X
Ad

Soyad

E-Posta

Tel no

Facebook adresi ("https://www.facebook.com/" kısmını eklemeyiniz.)

Adres

İl

İlce

Cinsiyet

Doğum tarihi

Şifre

Şifre(TEKRAR)

Tarla M2

Bahçe M2

Balkon bahçe M2

Profil fotoğrafı


Sıkça Sorulan Sorular1-Ulusaltohumtakasmerkezi.org`a Nasıl üye olabilirim ?

Bunun için sitemize girdikten sonra ekranın üst tarafında bulunan "KAYIT OL" Butonuna basmanız, karşınıza çıkan ekrandaki bilgileri doldurmanız yeterlidir.2-Siteye Üye oldum, ama aktivasyon kodu gelmedi ? Bazen sistemdeki yoğunluktan dolayı aktivasyon maili geç gelebilmektedir. Bu sebeple biraz beklemeniz gerekebiliyor. 2. olarak Kayıt için gelen mail, normal gelen kutusuna degil de mail adresindeki "önemsizler" kutusuna gelebiliyor. Başka bir işlem yapmadan önce buraya da bakmanız gerekmektedir. Yine de bir sonuç elde edemediyseniz sitedeki "iletişim" bölümünden bize mail atabilirsiniz.

3- Ulusaltohumtakasmerkezi.org`a Kayıt olmak ÜCRETLİ mi ?

Sitemize kayıt olmak ve takas işlemleri yapmak TAMAMİYLE ÜCRETSİZdir. Sizden herhangi bir ücret talep etmiyoruz.4-Üye olurken Sosyal medya hesabımın linki isteniyor ?

Sistemin düzgün çalışması adına sizlerden sosyal medya linklerinizi talep ediyoruz. Gerek güvenlik gerekse güvenilirlik açısından gerekli olduğunu düşünüyoruz. Peki bu linki nasıl bulacaksınız. "https://www.facebook.com" adresine giriş yaptıktan sonra kendi profil sayfanıza girmeniz gerekiyor. Buraya geldikten sonra ise arama çubuğunda "https://www.facebook.com/profil_adınız" şöyle bir yazı mecvut. -profil_adınız yazan yerde sizin adınız yazmaktadır- Sizden istediğimiz bu yazıyı kopyalayıp sitemize kayıt olurken istenen yere yapıştırmanız.

5-Üye olurken istenilen bütün bilgileri doldurmak zorunda mıyım ?

Sizden istenen kullanıcı adı,parola gibi temel bilgileri girmek zorundasınız. Bu girilmesi zorunlu olan bilgilerin yanında -*- işareti vardır. Sadece bunları doldurmanız yeterli. Ancak sizin hakkınızda daha çok bilgi sahip olmamız açısından bütün boşlukları doldurmanız daha iyi olucaktır.

6-Siteye üye oldum "TH" diye bir şey var nedir bu ?

Sitemize üye olan herkese başlangıç olarak 10 TH veriyoruz. TH ise "Tohum Hakkı" dır. Yani sitemizden istekte bulunabileceğiniz tohum sayısını belirtir. Sitemizdeki bütün takas işlemleri bu sistem üzerinden yürümektedir. Bize tohum gönderdiğiniz zaman "Th KAZANIR", siteden tohum aldığınız zaman ise "TH KAYBEDERSİNİZ". Tohumların özelliklerine,türüne ve nadirliğine göre bu puanlar değişmektedir.

7-Üyeliğimde ki Tohum Puanı Bitti ne yapacağım ?

Tohum puanınızın bitmesi demek, bize gönderdiğiniz tohumlardan daha cok aldığınız ve elinizdeki bütün puanları harcadığınız anlamına gelir. Bu durumda öncelikle sitemize tohum göndermeniz gerekmektedir. Bu sayede tohum puanı kazanarak, sizde sistemden tohum alabilirsiniz.

8-Tohum isteğinde nasıl bulunucağım ?

Sitemize girdikten ve üyeliğinize giriş yaptıktan sonra TOHUM bölümüne tıklıyorsunuz. Bura sitemize eklenen tohumların cinsi,türü vb özellikleri ile beraber listelenmiştir. Yapmanız gereken almak istediğiniz tohumun üstüne tıklamak ve istek göndermektir. Bunu yaptıktan sonra Hesabınızda bu işlem için gereken puanınız var ise başarı ile işlem tamamlanır. Yok ise hata mesajı ile karşılaşırsınız.

9-Tohum isteğinde bulundum ve kabul edildi şimdi ne olacak ?

Bu zamandan sonra ekibimiz tarafından talebiniz doğrultusunda kargonuz hazırlanıp verdiğiniz adrese gönderilecektir. Bu durum size mail olarak iletilecektir gerekli bilgiler oradan sağlanacaktır.

10-Takas edilen tohumların yerel/atalık tohum olduğuna nasıl emin olabiliriz ?

Bunun için takasa gönderilecek ürünlerin fotoğraflarını, geçirilen işlemlerini ve kısaca özelliklerini sizden talep ediyoruz. Gerekli kontrollerde yönetim tarafından yapılmaktadır.Yine de beklendiği gibi olmaması durumundan sorumluluk kullanıcılara aittir kabul ettiğiniz sözleşmede de bu mevcuttur.

11-Elimde tohumlar var. Bunları takasa açabilir miyim ?

Evet. Sistemimiz de ki "Tohum" bölümüne girip bu işi yapabilirsiniz. Sizden bazı bilgiler istemekteyiz. Tohum ile alakalı bilgiler, cinsi,türü gibi ve kullanıcılarımız tarafından daha iyi görülebilmesi açısından sizden bir kaç tane resim istemekteyiz. Bu bilgileri doğru bir şekilde doldurur iseniz ve gerekli kontrollerden sonra Sizin tohumlarınız da sisteme eklenecektir.

12-Herhangi bir sorun haline yönetim ile nasıl iletişim kuracağım ?

Bunun için üyeliğinize girdikten sonra iletşim bölümümüz mevcut. Buraya sorunuzu/sorununuzu yazarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Ulusal Tohum Takas Merkezi © 2012